تبلیغات
کشاورزی - بهره برداری مناسبی از تعاونیهای کشاورزی نشده است
به کشاورزی خوش آمدید ...
بهره برداری مناسبی از تعاونیهای کشاورزی نشده است


نماینده مردم مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی:

بهره برداری مناسبی از تعاونیهای کشاورزی نشده است

تهران  5487- خبرگزاری کشاورزی ایران

گروه: کشاورزی

گزارشگر: مژگان ستار


در صورت حمایت و نظارت دولت بر کار تعاونیهای موجود در کشور، مشکلات عمده بخش کشاورزی حل خواهد شد.


نماینده مردم مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر که فصل برداشت محصول سیب است هیچ بازاری برای این محصول وجود ندارد.

کاظم فرهمند افزود: با ساماندهی تعاونیهای تولید کشاورزی و روستایی و اختصاص تسهیلات به آنها می توان بازار مناسبی برای محصولات فراهم کرد.

وی سیب دماوند را از بهترین های کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: عملکرد و کیفیت بالا، این محصول را از محصولات سایر استانها متمایز کرده است.

 5487

باید تعرفه واردات سیب بالا برود

فرهمند با اعلام اینکه باید با بالا بردن تعرفه ها جلوی واردات گرفته شود، گفت: در فصل برداشت باید تعرفه های بالایی برای واردات محصولاتی که آماده برداشت است وضع شود تا محصولات بدون خریدار نماند.

وی همچنین درباره پایین بودن قیمت تضمینی محصول سیب در پاسخ به سوال ایانا گفت: اعلام قیمتها توسط شورای اقتصاد انجام می شود.

فرهمند خاطرنشان کرد: نظر کمیسیون کشاورزی، آب 5487و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی درباره قیمتهای تضمینی، محاسبه آنها بر اساس هزینه های تولید شده است.

وی افزود: اگر هزینه های تولید محاسبه شود، کشاورزان نیز متحمل ضرر نخواهند شد.

فرهمند به نتیجه رسیدن این امر را نیز در حال پیگیری اعلام کرد و گفت: قیمتهای تضمینی باید به گونه ای انتخاب شود که به تولیدکننده و مصرف کننده ضرری وارد نشود.

 5487

نتایج بررسیهای چهار وزارتخانه درباره برنجهای آلوده هنوز به مجلس اعلام نشده است

نماینده مردم مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی درباره برنجهای وارداتی آلوده نیز افزود: بر اساس جلسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی مقرر شد که وزارتخانه های جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی و گمرک گزینش خود را مبنی بر میزان سموم موجود در برنجهای وارداتی به کمیسیون کشاورزی مجلس اعلام کنند. این گزارش هنوز اعلام نشده است.

فرهمند با اعلام اینکه تمامی ارگانها خطرساز بودن آرسنیک را برای سلامتی انسان قبول داشتند، گفت: مقرر شد اگر میزان آرسنیک موجود در برنجهای وارداتی نصف سرب باشد، مورد قبول برای سلامتی قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: قبلا میزان آرسنیک محاسبه نمی شد اما مقرر شد که از این پس میزان این عنصر نیز مورد بررسی قرار گیرد./منبع:
http://aeka.persianblog.ir
این مطلب توسط نقد فیلم  روز سه شنبه 21 مهر 1388 در ساعت 10:47 ق.ظ نوشته شد | نظرات()