تبلیغات
کشاورزی - شهرستان دشتی دومین شهرستان بیکار استان بوشهر!!
به کشاورزی خوش آمدید ...
شهرستان دشتی دومین شهرستان بیکار استان بوشهر!!

خبرگزاری فارس: معاون فرماندار شهرستان دشتی گفت: میزان بیکاری در دشتی از 8/12 درصد به 12درصد کاهش یافته است.
به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، علی زارعی صبح امروز در جلسه طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در فرمانداری خورموج اظهار داشت: در استان بوشهر بعد از تنگستان شهرستان دشتی از نظر میزان بیکاری از 8/12 درصد به 12درصد تقلیل یافته است که دومین و بالاترین نرخ بیکاری در استان بوشهر است.
وی افزود: دوره کارورزی امکان و فرصتی برای آشنایی دانشجویان با محیط کار محسوب می‌شود.
این مقام مسئول گفت: کارورزی نه تنها سبب افزایش قابلیت‌های آنان برای اشتغال در آینده می‌شود بلکه به کارورزان قدرت انتخاب بیشتری در انجام وظایف ارائه شده می‌دهد تا بتوانند بهتر به علاقه‌مندی‌ها و گرایش‌های خود در زمینه‌های مختلف پی‌برده و نقاط ضعف و قوت کار خود را ارزیابی کنند.
فرماندار دشتی ادامه داد: در مرحله عمل است که کارورز قادر به برقراری ارتباط گفتاری یا کلامی و افزایش مهارت‌های ارتباطی گفتاری و غیرگفتاری می‌شود.
مسئول اداره کار شهرستان دشتی نیز گفت: حدود 400 نفر نیروی انسانی جویای کار از دانشجویان فارغ‌التحصیل به اداره کار خورموج مراجعه که از این تعداد ما فقط توانسته‌ایم 35 نفر از آنها را جذب کار کنیم.
حسین خالقی به طرح کارورزی اشاره کرد و ادامه داد: کارورزی یک تجربه دست اول و عملی است که به دانشجویان اجازه می‌دهد بهترین نتیجه‌گیری‌ها را درباره ارتباط احتمالی خود در زمینه شغلی، انجام دهند و از همه مهم‌تر اینکه کارورزی می‌تواند به دانشجویان مهارت‌های شغلی مهمی را همانند برقراری ارتباط، تعهدکاری، وقت‌شناسی، حل مسائل، کارگروهی، خودمدیریتی، برنامه‌ریزی و سازماندهی و آشنایی با فناوری بیاموزد که امروزه برای شاغل شدن بسیار واجب و ضروری هستند.
این مقام مسئول اضافه کرد: در شهرستان دشتی هشت کلاس آموزشی برای ارتقاع سطح کیفی کارورزان تشکیل داده‌ایم که جمعاً 220 نفر در این کلاس‌ها شرکت کرده‌اند.
رئیس اداره کار دشتی تصریح کرد: کارورزی در سیستم آموزش عالی کشور ما چندان از سوی دانشجویان جدی گرفته نمی‌شود و به نظر می‌رسد دلیل این امر عدم آشنایی دانشجویان با ضرورت آمادگی شغلی در دوران دانشجویی و عدم اطلاع از نقش حیاتی کارورزی است.
وی یادآور شد: در حال حاضر دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها که مسئول تسهیل امر کارورزی هستند، هنوز درک صحیح و کاملی از مفهوم کارورزی ندارند و به همین دلیل است که اکثر کارورزان ما ابتدایی‌ترین اصول و مقررات محیط کار نظیر نحوه برخورد با مجموعه کارمندی و کارگری را نمی‌دانند.
رئیس اداره آموزش و فناوری سازمان صنایع و معادن استان بوشهر نیز گفت: در ارتباط با جذب کارورز در سطح استان سازمان صنایح و معادن اقدامات مؤثری انجام داده است.
رسول گورکی افزود: در این راستا اطلاع‌رسانی گسترده در سطح استان، شناسایی متقاضیان فارغ‌التحصیل، ثبت‌نام از آنان و بانک اطلاعاتی از کارورزان در سازمان تشکیل و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده و در تمام شهرستان‌ها جلسات توجیهی با حضور مسئولان تشکیل شده است.
وی اضافه کرد: در این راستا سازمان صنایع و معادن استان بوشهر نیروهای متخصص در بخش صنعت و معدن استان را به کار می‌گیرد که 300 نفر به این سازمان مراجعه کرده‌اند که در مجموع 150 نفر ثبت‌نام که تا‌کنون 30 نفر نیروی متخصص جذب کار شده‌اند.منبع:
http://dashtiha.persianblog.ir
این مطلب توسط نقد فیلم  روز چهارشنبه 15 مهر 1388 در ساعت 09:44 ق.ظ نوشته شد | نظرات()