تبلیغات
کشاورزی - (بدون عنوان)
به کشاورزی خوش آمدید ...
(بدون عنوان)

تدوین طرح پروژه مسکن 600 واحدی در خورموج
 5487استاندار بوشهر گفت: در شهرستان دشتی طرح مسکن 600 واحدی تدوین و تهیه می‌شود.
ابوطالب شفقت صبح امروز در نشستی در ارتباط با طرح مسکن در استانداری بوشهر اظهار داشت: با دستورالعملی که وزیر جدید مسکن ارائه داده تمام موانع برطرف شده است.
وی افزود: در قالب مسکن مهر چه به صورت تعاونی باشد و یا حتی اگر اعضای خانواده بخواهند مسکن مهر تهیه کنند ما نیز از آنان استقبال می‌کنیم.
این مقام مسئول اضافه کرد: شهرهای استان بوشهر نسبتاً پیشرفت خوبی داشته و شهرستان دشتی و شهر خورموج با پروژه مسکن 600 واحدی با طراحی بسیار جامع و با شرایط، منطق و فرهنگی بومی در حال تهیه است.
استاندار بوشهر ادامه داد: از مجموع چهار بلوک دو عدد از آن اسکلت‌‌بندی شده و پیشرفت خوبی نیز داشته است.
شفقت با اشاره به استقبال مردم شهر خورموج از مسکن مهر افزود: شکر خدا استقبال خوبی از طرف مردم صورت گرفته و بانک‌ها نیز همکاری خوبی در این زمینه داشته‌اند.
وی به فرمانداری‌ها و تعاونی‌های استان بوشهر اعلام کرد: استانداری این آمادگی را دارد که در زمینه پیشرفت احداث مسکن مهر با تعاونی‌ها و کسانی که قصد احداث مسکن در قالب طرح مهر را دارند در زمینه برق، آب، گاز و حتی پرداخت وام مسکن همکاری نمایند.
شفقت طرح مسکن مهر را از اولویت‌های دولت احمدی‌نژاد دانست و ادامه داد: اداره برق باید سریعاً طرح بر‌قرسانی برای پشتیبانی واحدهای مسکن مهر را در خورموج و اهرم به دولت ابلاغ کرده و برای پشتیبانی شهرک‌ها و اماکن مهر هزینه برقرسانی به این پروژه‌ها یک سوم استانداری، یک سوم وزارت مسکن و شهرسازی و یک سوم نیز از طریق وزارت نیرو تأمین می‌شود.
استاندار بوشهر یادآور شد: هر تعاونی که سرعت بیشتری در عضو‌گیری داشته باشد و آورده را زودتر پرداخت کند، ما با سرعت بیشتری از این تعاونی‌ها پشتیبانی می‌کنیم.
این مقام مسئول تصریح کرد: به هر نفر مبلغ 15 میلیون تومان وام پرداخت می‌شود و امکان دارد که به 18 میلیون تومان نیز افزایش یابد.
شفقت افزود: بعضی از شهرها مانند شهر دیلم از نظر آماده‌سازی مشکل جدی دارد و ما نیز به این شهر کمک می‌کنیم تا مسکن برای مردم این شهر گران تمام نشود.

28 پروژه عمرانی در سال جاری اجرا می‌شود
خبرگزاری فارس: معاون فرماندار شهرستان دشتی گفت: امسال 28 پروژه عمرانی با اعتبار 36 میلیارد ریال با ماهیت حوادثی در شهرستان دشتی در دست اجرا است.
 5487علی زارعی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد غیرمترقبه شهرستان دشتی اظهار داشت: این پروژه‌ها شامل احداث دیوار حفاظتی و کانال آبرسانی در مسیر آبراه‌ها، احداث پل و آبنما، مطالعه طرح آب‌های فصلی، احیا چشمه و قنوات است.
وی افزود: همچنین احداث مخزن آب و بازسازی مدارس و خیابان‌های تخریب شده بخش کاکی که در جریان سیل و زلزله‌های سال گذشته تخریب شده‌اند، حفاری و تجهیز چاه‌های آبرسانی روستای کاردانه و دیوار حفاظتی شهر کاکی و خورموج از دیگر پروژه‌های در دست اجرا است.
معاون فرماندار شهرستان دشتی ادامه داد: تسریع در اجرای پروژه‌های ستادحوادث تا قبل از بارندگی و زمستان ضروری است و اعضای ستاد حوادث غیرمترقبه برای پیشگری از حوادثی مثل سیل برای لایروبی مسیر آبراه‌ها، پل‌های جاده‌ای اصلی، جمع‌آوری نخاله‌ها در مسیر کانال‌های آبرسانی و آبراه خورموج و تعمیر آن باید آمادگی کامل داشته باشند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی نیز در این نشست گفت: در طی سه سال گذشته بالغ بر 140 میلیارد ریال از محل اعتبارات مقاوم‌سازی صرف احداث و مقام‌سازی مدارس شهرستان دشتی شده است.
خلیل رضایی ادامه داد: در حال حاضر تعداد چهار مدرسه در روستاهای کناربندک، زایرعباسی، دهوک و ممریز تخریبی، غیرقابل استفاده و خطرساز برای دانش‌آموزان است که نیاز به مقاوم‌سازی فوری دارد و به دلیل نداشتن اعتبار لازم قادر به مقاوم‌سازی نیستیم.
حیدر زارعی معاون شهردار خورموج نیز در این نشست گفت: بعضی از مسیر آبراه‌های درون شهر خورموج کشش آب، در جریان بارندگی بیش از 50 میلیمتر را ندارد و در موقع بارندگی در حاشیه این آبراه‌ها در شهر خورموج به ویژه آبراه انجیر و شیرنه خطر سیل و خسارت وجود دارد.منبع:
http://dashtiha.persianblog.ir
این مطلب توسط نقد فیلم  روز یکشنبه 19 مهر 1388 در ساعت 08:07 ق.ظ نوشته شد | نظرات()