تبلیغات
کشاورزی - پیشرفت 80 درصدی ساختمان دانشگاه ‌پیام‌نور خورموج
به کشاورزی خوش آمدید ...
پیشرفت 80 درصدی ساختمان دانشگاه ‌پیام‌نور خورموج

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان بوشهر گفت: با توجه به پیشرفت 80 درصدی ساختمان اداری آموزشی دانشگاه پیام‌نور دشتی این واحد آموزشی تا پایان بهمن ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

یونس محمدی در جشن آغاز سال تحصیلی دانشجویان جدیدالورود پیام نور خورموج اظهار داشت: در حال حاضر 17 هزار دانشجو داریم که نسبت به سال قبل 4 هزار دانشجو نیز بر آن افزوده شده و توسعه کیفی دانشگاه پیام‌نور ضروری است.
وی افزود: هیچ واحدی به دانشگاه‌های استان اضافه نشده تمام واحدهای دانشگاهی ما در استان بوشهر دارای ساختمان هستند یا ساختمان آنها در حال اجراست.
رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر تصریح کرد: به شهرستان دشتی در یک سال گذشته مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است.
وی خاطرنشان کرد: ما در کارهایمان سیاسی‌کاری نمی‌کنیم که به طور مثال اگر ساختمانی خواستیم افتتاح کنیم باید دارای تمام تجهیزات باشد در غیر این صورت سیاسی کاری است.
فرماندار دشتی نیز گفت: دشتی از دیرباز مهد علم و ادب و نگین فرهنگی جنوب بوده است هدف اصلی ما توسعه آموزش عالی در شهرستان است.
رضا جمشیدی افزود: دانشگاه پیام‌نور یک متر زمین هم نداشت و درخواست پنج هکتار زمین شده بود که بنده 10 هکتار زمین به این دانشگاه اختصاص دادم.
وی تصریح کرد: بعضی افراد با واگذاری زمین مخالف بودند اما من گفتم اگر زندان هم بروم این کار باید عملی شود.
فرماندار دشتی ادامه داد: دانشگاه پیام‌نور خورموج در سال 1384 با یک رشته یعنی علوم اقتصادی شاخه اقتصادی نظری با 25 دانشجو فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 1385 رشته مدیریت صنعتی نیز به این دانشگاه افزوده شد و تعداد دانشجویان به 85 نفر رسید.
وی اضافه کرد: در سال تحصیلی 88 ـ 89 با اضافه شدن پنج رشته تحصیلی کامپیوتر، حسابداری، زبان انگلیسی، مدیریت دولتی و علوم اجتماعی رشته‌های این دانشگاه به 10 رشته افزایش یافت که تعداد دانشجویان از 300 نفر در سال گذشته به 600 نفر در سال 1388رسیده است.
جمشیدی از رئیس دانشگاه پیام ‌نور استان خواستار اختصاص اعتبار برای دیوارکشی و فضای سبز این دانشگاه شد و همکاری مدیر آموزش و پرورش دشتی با مراکز آموزش عالی را ستودنی توصیف کرد.
امام جمعه خورموج نیز گفت: مسئولان قبلی شهرستان دشتی هیچ توجه‌ای به فضاهای آموزش عالی و حتی پیام نور نکرده‌اند و در زمینه توسعه مراکز آموزش عالی از کنار آن گذشتند.
حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح افزود: دشتی دارای آموزش و پرورش نوین و قدمتی 85 ساله دارد، فایز، محمدخان دشتی، ملاحسن کبگانی، حامدی‌ها و میرزا جعفرخان خورموجی‌نگار از مشهورترین شاعران و نویسندگان و آیت‌الله میرزا احمد نجفی، حاج میرزا جواد بحرانی، حاج شیخ حسن کردوانی، حاج سیدعلی‌نقی دشتی، آیت‌الله نمازی و ...از بارزترین فقیهان و مجتهدان این شهرستان هستند آیا این بی‌توجهی به مراکز آموزش عالی حق این مردم با فرهنگ دیرین بوده است.
وی تصریح کرد: با ذخایر عظیم نفت مند و حوزه گازی پارس‌شمالی روند صنعتی شدن در شهرستان دشتی شتاب بیشتری می‌گیرد.
مصلح با انتقاد از عدم محقق‌شدن جذب 50 درصدی نیروی بومی در پارس عسلویه بوشهر یادآور شد: وقتی از مدیران پارس جنوبی می‌پرسیم، می‌گویند که نیروی انسانی مورد نیاز در بوشهر وجود ندارد.
امام جمعه خورموج از تمام دانشگاه‌های استان بوشهر خواست تا رشته‌های مورد نیاز در صنعت نفت، گاز و پتروشمی دایر کنند و از دانشجوایان نیز خواست رشته‌های فنی که از واجبات استان بوشهر است را انتخاب تا بتوانند بچه‌های بوشهری صنایع نفت و گاز و پترشیمی مورد نیاز استان بوشهر را تامین کنند.منبع:
http://dashtiha.persianblog.ir
این مطلب توسط نقد فیلم  روز جمعه 24 مهر 1388 در ساعت 03:53 ق.ظ نوشته شد | نظرات()