تبلیغات
کشاورزی - (بدون عنوان)
به کشاورزی خوش آمدید ...
(بدون عنوان)
خسارت  54876 میلیارد تومانی به کشاورزان دشتی
علی زارعی در نشست بررسی خسارت به مزارع جالیز شهرستان دشتی در محل جهاد کشاورزی این شهرستان اظهار داشت: 6 میلیارد تومان به کشاورزان کشت جالیزی لاور و دشت پلنگ شهرستان دشتی خسارت وارده شده است.
وی افزود: کشت پاییزه هندوانه، خربزه و شمام در سطح یک هزار و 200 هکتار زیر کشت قرار گرفته است و پیش‌بینی می‌شود 30 هزار تن محصولات جالیزی برداشت شود.
معاون فرماندار شهرستان دشتی تصریح کرد: 700 هکتار از این محصولات زیر کشت قرار گرفته بود که 17 هزار تن خربزه، شمام و هندوانه برداشت شده و بیشترین بازار مصرف آن بیشتر در استان‌های اصفهان، کردستان، خراسان رضوی، تهران و فارس بوده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی نیز با اشاره به کشت شمام و مشکل کشاورزان در جذب مشتری گفت: به دلیل افت و عدم بازار پسندی این نوع محصول، کشاورزان ناچار از برداشت آن خودداری کرده‌اند و اکثر کشاورزان زمین‌های جالیزی خود را شخم زده‌اند و محصولات خود را از بین برده‌اند.
امرالله فاریابی افزود: در حال حاضر کشت این محصول برای کشاورزان مرغوب به صرفه نیست.
وی خاطرنشان کرد: این محصول کشاورزی همچون دیگر محصولات کشاورزی مورد حمایت بیمه قرار نمی‌گیرد و جز محصولات استراتژیک نیست و هر خسارتی که وارد شود بر عهده کشاورزان است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی عنوان داشت: این قشر زحمت‌کش که پایه‌های بنیادی اقتصاد کشور به شمار می‌روند برای جبران خسارت وارده به محصولات خود از ستاد حوادث غیرمترقبه و شرکت گاز و نفت استان و دیگر نهادها درخواست کمک یا وام بلاعوض را دارند.
در این جلسه پس از بحث و بررسی کارشناسان پیرامون خسارت وارده راه‌های جبران خسارت به کشاورزان و نحوه کمک و مساعدت به آنها مورد بررسی قرار گرفت.
 5487
در سطح استان بوشهر؛شورای آموزش و پرورش دشتی ‌دوم‌
شورای آموزش و پرورش شهرستان دشتی در سال 1387 رتبه دوم استانی را به خود اختصاص داد.
مدیر آموزش و پرورش دشتی بعد از ظهر امروز در هشتاد و دومین نشست شورای آموزش و پرورش دشتی اظهار داشت: در سال تحصیلی 1387-1388 مبلغ 253میلیون و 549 هزار ریال توسط اولیا دانش‌آموزان به صورت نقدی به آموزش و پرورش این شهرستان کمک کرده‌اند.
خلیل رضایی افزود: این نشان از رشد فرهنگی اولیا دانش‌آموزان است و امیدواریم که این تعامل خوب ادامه داشته باشد.
وی تصریح کرد: برنامه ریزی کلاس‌‌های آمادگی کنکور با استفاده از اساتید مجرب و مشاوران اعزامی از تهران انجام شده سات.
مدیر آموزش و پرورش دشتی خاطرنشان کرد: به زودی این طرح با همکاری مسئولان در این شهرستان اجرا می‌شود.
دبیرشورای آموزش و پرورش دشتی یادآور شد: تقدیر از رتبه های دو و سه رقمی کنکور در نیمه اول آبان 1366با حضور مسئولان و اولیا انجام می‌شود.
فرماندار دشتی نیز ضمن تقدیر از مسئولان ادارات که در رابطه با پروژه مهر همکاری کرده‌اند گفت: بهترین راه توسعه هر شهرستان توجه به آموزش و پرورش و آموزش عالی است.
رضا جمشیدی افزود: ما به این دو مقوله نگاه ویژه داریم و باید برنامه‌ریزی دقیقی انجام شود.
وی توجه به بازنشستگان را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: که مکان مناسبی برای بازنشستگان در نظر گرفته شود.
این مقام مسئول ادامه داد: در راستای توسعه فضاهای ورزشی عملیات اجرایی سالن ورزشی روستای درازی با اعتبار 400میلیون ریال آغاز شده است.منبع:
http://dashtiha.persianblog.ir
این مطلب توسط نقد فیلم  روز سه شنبه 28 مهر 1388 در ساعت 07:22 ق.ظ نوشته شد | نظرات()