تبلیغات
کشاورزی - خبرهایی از بخش کاکی
به کشاورزی خوش آمدید ...
خبرهایی از بخش کاکی
عدم پرداخت حقوق 3 ماه پرسنل شهرداری کاکی
رئیس شورای شهر کاکی گفت: در حال حاضرحقوق سه ماه پرسنل شهرداری پرداخت نشده است.
سید علی‌اکبر فاطمی در نشست شورای اداری شهر کاکی اظهارداشت: شهرداری کاکی بیش از 500 میلیون تومان بدهکار است و نتوانسته است حقوق سه ماه پرسنل خود را پرداخت کند.
وی از توجه و عنایت امام جمعه کاکی و فرماندار دشتی در زمینه تاسیس ثبت و احوال و تامین اجتماعی در شهر کاکی تقدیر کرد و افزود: طرح هادی شهر کاکی مرحله اول آن در سال 1374 به تصویب رسیده و در همان سال نیز محدوده قانونی و حریم شهر به تصویب رسیده است.
رئیس شورای شهر کاکی تصریح کرد: در همان سال نیز بابت اراضی مذکور به موجب مواد هفت، شش و10 قانون زمین شهری در اختیار مسکن و شهرسازی قرارگرفته که در حال حاضر این امر محقق نشده است.
فاطمی ادامه داد: در حال حاضر آنچه که ما اطلاع داریم و خود مسئولان مسکن و شهرسازی نیز در جلسات متعددی که در بخشداری کاکی و مسکن و شهرسازی گرفته شده اظهار داشته‌اند که حتی یک مترمربع زمین در محدوده شهر ندارند.
وی اضافه کرد: مشکل اصلی تصرف اراضی دولتی توسط اشخاص و عدم نظارت مسکن و شهرسازی، محکومیت مسکن و شهرسازی در تمام آرایی که توسط مردم گرفته شده ، ساخت و سازهای صورت گرفته در اراضی دولتی و عدم مراجعه نماینده مسکن و شهرسازی به منطقه برای جلوگیری از تصرف اراضی است.
رئیس شورای شهر کاکیخاطرنشان کرد: به طور مثال درخواست مسکن و شهرسازی برای اجرای تبصره 27 به منظور شناسایی افراد که سندهایی دارند که توسط علما بزرگ منطقه نوشته شده و ما نیز لیستی از این مردم تهیه کرده‌ایم.
فاطمی افزود: همچنین تفکیک اراضی، البته این امر زمانی محقق می‌شود که نماینده مسکن شهرسازی در شهرستان حضورداشته باشد زیرا شهرداری قادر نیست به تنهایی این کار را انجام بدهد و انتظاری که ما داریم که نماینده بنیاد مسکن و شهرسازی در شهرستان مستقر شود تا این مشکل حل شود.
بیشتر کشاورزان بخش کاکی به آبیاری قطره‌ای روی آورده‌اند‌
علی نعمتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ارتباط با مشکلاتی که در بخش کاکی مورد توجه است و ما به شدت پیگیر آن هستیم که نارضایتی مردم را کاهش دهیم.
وی افزود: پیگیری ما پیرامون اراضی ملی است که مردم نسبت به زمین‌های خود با منابع طبیعی درگیر هستند.
بخشدار کاکی تصریح کرد: در سفر اول ریاست جمهور به استان و شهرستان دشتی مردم این مطلب را مطرح کردند و تاکید ریاست جمهور به مسئولان بر این موضوع بود و در پی آن ما جلسه‌ای با حضور استاندار بوشهر در بخشداری کاکی با حضور مردم و کاربردی به این موضوع پرداختند.
نعمتی خاطرنشان کرد: تاکید مهندس شفقت بر این شد که نظر علما و روحانیون و بزرگان منطقه و مدارکی که مردم در این زمینه دارند لحاظ شود.
وی ادامه داد: مردم نسبت به این موضوع حساسیت دارند و تاکید مردم این است که همانطور که استاندار بوشهر تاکید داشته‌اند که به نظر علما، روحانیون و بزرگان لحاظ شود و اگر چنین شد بیشتر می‌تواند به حق مردم نزدیکتر شود.
این مقام مسئول به بخش کشاورزی در این بخش اشاره کرد و افزود: نظر دولت و کارشناسان امر کشاورزی قطره‌ای شدن بخش کشاوزی است.
نعمتی اضافه کرد: فرهنگ آبیاری قطره‌ای در بخش کاکی ایجاد شده و کشاورزان در این منطقه استقبال خوبی انجام داده‌اند، ولی درخواست تسهیلات دارند که موافقت شده است، اما در پرداخت جزئیات، کشاورزان ما با مشکلاتی روبه رو هستند و انتظار داریم مسئولان امر، در بخش پرداخت قطره‌ای سرعت به خرج دهند تا از این راه حل مناسبی که در زمینه آبیاری انتخاب کرده‌اند، دلسرد نشوند.
بخشدار کاکی ادامه داد: یکی از مناطق پر اراضی استان بوشهر در بخش، کشت دیم گندم در منطقه بوده که حدود 34هزار هکتار زمین دیم و 4هزار و 800 هکتار زمین آبی است. وی تصریح کرد: فرهنگ کشت گلخانه‌ای در این بخش ایجاد شده است.
فرماندار دشتی نیز گفت: مردم توقع این را دارند تا ما مشکلات آنها را حل کنیم و تا آنجایی که ما در توان داریم این کار را انجام داده‌ایم و باز هم انجام خواهیم داد.
رضا جمشیدی افزود: بعضی از مردم زمین‌هایی دارند که از گذشتگانشان به ارث رسیده و باید با نشست و تعامل و در حضور علما این مسائل حل و فصل شود همانطور که استاندار بوشهر تاکید کرده‌اند.
وی ادامه داد: منابع طبیعی به وظایف خود عمل کرده است، اما در بعضی مواقع اعلام شده سراب باغ را به عنوان ملی قلمداد کرده‌اند، سراب آب باغات نیز باید به مردم برگردانده شود.
منبع:فارس


منبع:
http://dashtiha.persianblog.ir
این مطلب توسط نقد فیلم  روز چهارشنبه 29 مهر 1388 در ساعت 08:29 ق.ظ نوشته شد | نظرات()